جمعه 28 خرداد 1400  |   7 ذی القعده 1442

 

...

چهارمین جشنواره کتاب دین نفرات برگزیده خود را شناخت

 

چهارمین جشنواره کتاب دین و پژوهشهای برتر روز چهارشنبه 16 شهریور ماه به اهتمام معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی در محل حوزه هنری برگزار شد.
این جشنواره در محورهای علم قرآن و حدیث؛ فقه و حقوق اسلامی؛ کلام، فلسفه، عرفان و اخلاق اسلامی؛ تاریخ، فرهنگ و تمدن اسلامی؛ دین و علوم انسانی مرتبط؛ ادبیات داستانی و رمان؛ و کودک و نوجوان به بررسی آثار پرداخت.
در بخش علوم قرآن و حدیث مصطفی دلشاد تهرانی با اثر دلالت دولت حائز رتبه برتر شد و ترجمه روشنگر اثر کریم زمانی و دانشنامه امام حسین(ع) اثر محمد محمدی ری شهری شایسته تقدیر شناخته شدند.


در بخش فقه و حقوق اسلامی سید مصطفی محقق داماد با کتاب نظریه عمومی شروط و التزامات در حقوق اسلامی حائز رتبه برتر شد.
در فلسفه، کلام، عرفان و اخلاق اسلامی رضا کورنگ بهشتی با ترجمه اثر سنت گرایی حائز رتبه برتر و محمد جواد شمس با اثر تنزیه و تشبیه در مکتب ودانته و مکتب ابن عربی شایسته تقدیر شناخته شد.

 

در تاریخ، فرهنگ و تمدن اسلامی محسن رنجبر با کتاب جریان شناسی تاریخ قرائتها و رویکردهای عاشورا از صفویه تا مشروطه عنوان رتبه برتر را از آن خود کرد و محمد حسین ساکت با اثر اعلام الوری باعلام المهدی شایسته تقدیر شناخته شد.
در بخش دین و علوم انسانی مهدی براتعلی پور با اثر بازخوانی آموزه‌های سیاسی اسلام شیعی و مسأله تحزب شایسته تقدیر شناخته شد. همچنین در بخش کودک و نوجوان غلامرضا حیدری با کتاب دائره المعارف قرآن شایسته تقدیر شناخته شد.
در بخش ادبیات داستانی و رمان کامران پارسی نژاد با اثر خورشید می‌ماند و صادق کامیار با کتاب نامیرا شایسته تقدیر شناخته شدند.

 

 لينك گزارش تصویری اختتامیه جشنواره کتاب دین و پژوهش های برتر

لطفاجهت مشاهده ي مطلب "مروري برجشنواره هاي كتاب دين وپژوهش هاي برتربه صورت فلش روي تصويرزيرلينك نماييد.

........

رمان معاصر ايران، گذشته، حال و آينده

پایگاه داده های فرهنگی دینی

نشرنامه

دبیر خانه اجلاس دو سالانه بررسی ابعاد وجودی حضرت مهدی عج

کتابخانه معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی

لینک مدارس صدرا

لینک های مرتبط

نمايشگاه چشم اندازايران اسلامي ،درافق 1404درمجلس شوراي اسلامي